28.03.2024

Rok istnienia Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji

Rok istnienia Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji
Rok istnienia Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji

Rok istnienia Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji

W Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca 2024 roku minął rok od funkcjonowania Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji.

 

To był rok pełen intensywnych działań, które zaowocowały siedmioma premierami oraz eksploatacją spektakli w wielu zakątkach Polski.

 

Jest to możliwe dzięki codziennej i ciężkiej pracy pracowników naszego Teatru, którzy wkładają całe serce w budowanie Instytucji systematycznie prezentującej repertuar narodowy.

 

Dalszy rozwój

Jesteśmy wdzięczni za to, co już udało nam się zbudować, ale nie zamierzamy zwalniać tempa!

 

A Wam drodzy Widzowie dziękujemy za ten miniony rok! Jesteście bardzo żywo reagującą i zaangażowaną widownią, która motywuje nas do dalszych działań. Bardzo to doceniamy.

Rok istnienia Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji

Kopiuj link

Aktualności

29.04

Najpiękniejsze bajki i wiersze Ignacego Krasickiego oraz wiersze Zbigniewa Herberta

4 i 5 maja w oficynie Ermitażu, aktorzy związani z Teatrem Klasyki Polskiej będą czytać dla Państwa najpiękniejsze bajki i wiersze Ignacego Krasickiego, oraz wiersze Zbigniewa Herberta.

 

Czytają: Marta Dylewska, Lidia Sadowa, Małgorzata Mikołajczak, Dariusz Kowalski, Robert Latusek, Ksawery Szlenkier, Bartosz Turzyński, Maciej Wyczański

 

4 maja oficyna Ermitażu, godz. 12:00 i 16:00 - Klasycy w Łazienkach. Krasicki.

(czas trwania 1 h)

5 maja oficyna Ermitażu, godz. 12:00 i 16:00 - Klasycy w Łazienkach. Herbert.

(czas trwania 1 h)

 

bezpłatne rezerwacje: bow@teatrklasykipolskiej.pl

 

Ignacy Krasicki nazywany był Księciem Bajek i Satyr. Zbigniewa Herberta okrzyknięto Księciem Poetów. Za sprawą Teatru Klasyki Polskiej obaj twórcy spotkają się w godnym ich rangi miejscu – Łazienkach Królewskich. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszymy bajki Krasickiego, uznawanego za najwybitniejszego pisarza polskiego Oświecenia, w lekkiej formie przedstawiające poważną refleksję natury filozoficznej, społecznej i humanistycznej. Uprawiał ją również Herbert. Aktorzy Teatru Klasyki Polskiej wykonają, między innymi, jego „Nike, która się waha”, „Co robią nasi umarli” i nieśmiertelnego „Pana Cogito”. W zestawieniu z takimi utworami Krasickiego, jak „Przyjaciele”, „Mądry i głupi”, „Ptaszki w klatce” i „Lew pokorny” dostarczą inspirującego materiału do refleksji, zapewnią szlachetną rozrywkę, wzruszą, rozbawią, urzekną pięknem polszczyzny i zachwycą bogactwem myśli.

Repertuar