20.02.2024

Trwają próby do spektaklu „Ksiądz Marek” Juliusza Słowackiego w reżyserii Jacka Raginisa

Sebastian Fabijański w spektaklu Ksiądz Marek
Sebastian Fabijański w spektaklu Ksiądz Marek

Trwają próby do spektaklu „Ksiądz Marek”

Drodzy widzowie, ależ jesteśmy podekscytowani! Wreszcie możemy podzielić się z Wami tą wiadomością! Trwają próby do spektaklu „Ksiądz Marek” Juliusza Słowackiego w reżyserii Jacka Raginisa.

To historia o niedających się poskromić namiętnościach, wojnie, zdradzie i przebaczeniu. Jeden z trzech utworów, które Słowacki, jak pisał w liście do matki, mógłby przeczytać przed samym Chrystusem.

Aktorskie osobowości

Na scenie starcie dwóch aktorskich osobowości – Jarosława Gajewskiego w roli tytułowej i Sebastian Fabijański wcielającego się w Klemensa Kosakowskiego, uwikłanego w skomplikowaną relację miłosną z Judytą (Julia Łukowiak).

Tymczasem zerknijcie na kilka ujęć z sesji do plakatu. PREMIERA JUŻ 23 MARCA w Muzeum Historii Polski. Bilety wkrótce w sprzedaży!

Ksiądz Marek próby do spektaklu

Kopiuj link

Aktualności

29.04

Najpiękniejsze bajki i wiersze Ignacego Krasickiego oraz wiersze Zbigniewa Herberta

4 i 5 maja w oficynie Ermitażu, aktorzy związani z Teatrem Klasyki Polskiej będą czytać dla Państwa najpiękniejsze bajki i wiersze Ignacego Krasickiego, oraz wiersze Zbigniewa Herberta.

 

Czytają: Marta Dylewska, Lidia Sadowa, Małgorzata Mikołajczak, Dariusz Kowalski, Robert Latusek, Ksawery Szlenkier, Bartosz Turzyński, Maciej Wyczański

 

4 maja oficyna Ermitażu, godz. 12:00 i 16:00 - Klasycy w Łazienkach. Krasicki.

(czas trwania 1 h)

5 maja oficyna Ermitażu, godz. 12:00 i 16:00 - Klasycy w Łazienkach. Herbert.

(czas trwania 1 h)

 

bezpłatne rezerwacje: bow@teatrklasykipolskiej.pl

 

Ignacy Krasicki nazywany był Księciem Bajek i Satyr. Zbigniewa Herberta okrzyknięto Księciem Poetów. Za sprawą Teatru Klasyki Polskiej obaj twórcy spotkają się w godnym ich rangi miejscu – Łazienkach Królewskich. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszymy bajki Krasickiego, uznawanego za najwybitniejszego pisarza polskiego Oświecenia, w lekkiej formie przedstawiające poważną refleksję natury filozoficznej, społecznej i humanistycznej. Uprawiał ją również Herbert. Aktorzy Teatru Klasyki Polskiej wykonają, między innymi, jego „Nike, która się waha”, „Co robią nasi umarli” i nieśmiertelnego „Pana Cogito”. W zestawieniu z takimi utworami Krasickiego, jak „Przyjaciele”, „Mądry i głupi”, „Ptaszki w klatce” i „Lew pokorny” dostarczą inspirującego materiału do refleksji, zapewnią szlachetną rozrywkę, wzruszą, rozbawią, urzekną pięknem polszczyzny i zachwycą bogactwem myśli.

Repertuar