Aktualności

Na zdjęciu uśmiechnięty Przemysław Wyszyński

19.04.2024

Rozpoczęliśmy przygotowania do spektaklu dla najmłodszych widzów


czytaj więcej

Rok istnienia Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji

28.03.2024

Rok istnienia Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji

W Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca 2024 roku minął rok od funkcjonowania Teatru Klasyki Polskiej jako Instytucji.

 

To był rok pełen intensywnych działań, które zaowocowały siedmioma premierami oraz eksploatacją spektakli w wielu zakątkach Polski.

 

Jest to możliwe dzięki codziennej i ciężkiej pracy pracowników naszego Teatru, którzy wkładają całe serce w budowanie Instytucji systematycznie prezentującej repertuar narodowy.

 

Spektakl Ksiądz Marek

25.03.2024

Premiera spektaklu „Ksiądz Marek”

Niezwykły to był wieczór! Pełen emocji, wzruszeń, fantastycznej atmosfery oraz niezapomnianych rozmów.
I choć minął dopiero jeden dzień, to już wspominamy ten czas z ogromnym wzruszeniem. Dziękujemy Wam drodzy Widzowie, za to, że tak licznie towarzyszyliście nam wczoraj podczas premiery „Księdza Marka”. Bez Was nie byłoby nas!

Sebastian Fabijański w spektaklu Ksiądz Marek

20.02.2024

Trwają próby do spektaklu „Ksiądz Marek”

Drodzy widzowie, ależ jesteśmy podekscytowani! Wreszcie możemy podzielić się z Wami tą wiadomością! Trwają próby do spektaklu „Ksiądz Marek” Juliusza Słowackiego w reżyserii Jacka Raginisa.

To historia o niedających się poskromić namiętnościach, wojnie, zdradzie i przebaczeniu. Jeden z trzech utworów, które Słowacki, jak pisał w liście do matki, mógłby przeczytać przed samym Chrystusem.

Próba spektaklu Nawrócony

02.01.2024

Próby do premiery spektaklu „Nawrócony”

Ponoć złego diabli nie wezmą. W przypadku pana Łukasza (Sławomir Orzechowski), starego skąpca, to powiedzenie nabiera nowego dosłownego znaczenia…

W oczekiwaniu na premierę Nawróconego w reżyserii Piotra Gralaka wracamy do pełnych emocji początków prób.

05.12.2023

Słuchowisko radiowe „Beniowski” Juliusza Słowackiego

Już w tę sobotę (9.12) o godzinie 16:00 w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach w ramach Przeglądu Kolekcje Sztuki będzie miała miejsce prapremiera słuchowiska radiowego „Beniowski” Juliusza Słowackiego.

Przegląd Kolekcje Sztuki to interdyscyplinarne wydarzenie z wiodącą rolą teatru, którego głównym zadaniem jest zbudowanie przestrzeni spotkania i dialogu religii z kulturą, metafizyki z codziennością, sacrum i profanum. Druga edycja Kolekcji będzie poświęcona sztuce ROMANTYCZNEJ. W ramach przeglądu będziemy prezentować dzieła kluczowych dla polskiej kultury literatów: Norwida, Fredry, Krasińskiego i Słowackiego.

 

 

Debata Trzy po Trzy

02.12.2023

Debata „Absurd i Trzy po trzy”

Serdecznie zapraszamy na debatę „Absurd i Trzy po trzy”. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia (poniedziałek) 2023 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Teatru Klasyki Polskiej, w oficynie Ermitażu, przy ul. Myśliwieckiej 1 w Warszawie.
Z profesorami Ewą Hoffman Piotrowską, Karolem Samselem i Wiesławem Rzońcą od roku prowadzimy fredrowskie debaty na temat romantyzmu autora „Zemsty” i jego związków literackich z Witkacym, Mrożkiem i Gombrowiczem, a także na temat obecnych w jego twórczości zalążkach absurdu, tak jak go rozumie literatura dwudziestego wieku – mówi Jarosław Gajewski.

 

Śluby panieńskie scena reduty

15.11.2023

Scena Reduta, czyli Teatr Klasyki Polskiej na Lubelszczyźnie

To wspaniała wiadomość! W ramach w ramach Sceny Reduta Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie aż 6 razy wystawimy klasyki Mistrza Fredro, które tak pokochała nasza dotychczasowa publiczność.

Po raz pierwszy w historii Teatr Osterwy tak szeroko wychodzi do widzów z całej Lubelszczyzny! Żeby obejrzeć najlepsze spektakle nie trzeba będzie już jeździć do stolicy województwa. Nasi aktorzy pojadą m.in. do Janowa Lubelskiego, Łukowa, Parczewa, Tarnogrodu i Zamościa żeby wystawić przedstawienia w tamtejszych domach lub ośrodkach kultury.

Festiwal Fredrowski spektakl Zemsta

10.11.2023

Otwocki Festiwalu Komedii "Zemsta"

18 listopada zapraszamy na spektakl „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Michała Chorosińskiego, który odbędzie się podczas I OTWOCKIEGO FESTIWALU KOMEDII. Wstęp na wydarzenie jest WOLNY.