Sebastian
Fabijański

Biogram

Aktor filmowy, serialowy i teatralny, zaangażowany również w działalność muzyczną (w 2020 r. wydał swoją pierwszą solową płytę hip-hopową). Od początku kariery obecny na wielkim ekranie, zagrał w kilkudziesięciu produkcjach filmowych (w wielu z nich wystąpił w rolach głównych). W 2023 r. zadebiutował również jako reżyser (film „Hawaje”).

 

Edukacja | Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (dyplom: 2015)

 

Debiut | „Ecce Homo” na podstawie powieści Irvina Davida Yaloma w reżyserii Krzysztofa Majchrzaka

 

Teatr Klasyki Polskiej | Klemens Kosakowski w „Księdzu Marku”

 

Film | Zagrał w wielu produkcjach filmowych i serialowych, m.in.: „Powstaniec 1863”, „Apokawixa”, „Heaven in hell”, „Inni ludzie”, „Jak pokochałam gangstera”, „Kamerdyner”, „Odwilż”, „Psy 3. W imię zasad”, „Legiony”, „Mowa ptaków”, „Kobiety mafii”, „Botoks” „Gwiazdy”, „Belfer”, „Pakt”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Panie Dulskie”, „Jeziorak”, „Miasto 44”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Misja Afganistan”, „Układ warszawski”, „1920. Wojna i miłość”

 

Nagrody | Nagroda „Monopolis” za najlepszą kreację aktorską w filmie „Mowa ptaków”; Nagroda za debiut im. Andrzeja Konica i Nagroda za debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za role w filmach „Jeziorak” i „Miasto 44”; Nominacja do Polskich Nagród Filmowych Orły za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie „Apokawixa”

Poznaj także

Spektakl Noc listopadowa

Dołącz do zespołu

teatru klasyki

polskiej

Dołącz do zespołu

teatru klasyki

polskiej